Samsung S5830 Galaxy Ace Hard Reset nasıl yapılır.

Samsung’un en çok satılan modellerinden biri olan Galaxy Ace yani s5830 ile ilgili yaşayan kullanıcılarımızın işine yaracak bazı bilgileri sizinle paylaşacağız.

Telefonunuz kilitlendi açılmıyor,çok ağır çalışıyor yada yanlışlıkla çok fazla model denemesi yaptınız ve cihazınız açılmıyor.Tüm bu sorunlarınızın çözümü cihazınızı formatlamaktan geçiyor.Anroid işletim sistemine sahip olan cihazların bir çoğu benzer şekilde formatlansa da aralarında ufak farklılıklar olabiliyor.

Şimdi sizlere Galaxy Ace nasıl hard reset yapılır onu anlatacağız.Yalnız işlemlere başlamadan önce cihazının içindeki bilgilerin silinebileceğini unutmayın.Bu işlemleri yapmadan önce yedekleme şansınız varsa verilerinizi yedekleyin.Bu işlemlerden dolayı bir veri kaybınız olursa sorumluluk tamamen uygulayana aittir.

Hard Reset işlemini yapmak için cihazımız kapalı iken aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi HOME tuşu SES AÇMA Tuşu ve POWER tuşuna aynı anda basılı tutarak açmamız gerekiyor.

 

 

 

 

 

 

 

Bazen yazılıma göre farklılık olmakta eğer bu kombinasyon işe yaramaz ise HOME ve POWER tuşuna basılı tutarak açın cihazınızı Samsung yazısı geldikten sonra Power tuşunu bırakın.

Ekrana olan yazıları ses açma kapama tuşları ile seçebilirsiniz.Formatlama işlemimizin olması için Wipe Factory Reset yazanı seçip onaylamamız gerekmekte.Bu işlemin ardından Wipe Cache deyip işlemlere ait Cache yi boşaltmamız gerekiyor.

En son olarak Reboot System diyerek telefonumuzu yeniden başlatıyoruz.Cihazımız yei kurulacağı için ilk açılış biraz sürebilir.Açılışın ardından Anroid kurulumumuzu yaparak cihazımızı kullanıma hazır hale getiriyoruz.

Eğer bu işlemlerin ardından sorununuz hala devam ediyorsa size en yakın Samsung Servise ile irtibata geçmenizde fayda var.

91 thoughts on “Samsung S5830 Galaxy Ace Hard Reset nasıl yapılır.

  1. Yaa benim telefonu rootladım sonrada yeni rom yüklemeye çalıştım olmadı sonra telefonu kapatıp açınca telefon samsun galaxy gio yazısında kaldı acaba root yüzündenmi yoksa rom yüklemeye çalışırken eski rom u mu sildim bunun çözümü varmı ? Format attım yine olmadı telefon açılmıyor yardım edebilecek varmı ?

    1. Büyük ihtimalle rom ile ilgili sıkıntı yaşıyorsunuz yeniden deneyin sonuç alamazsanız samsun servisi ile iletişime geçiniz.

  2. telefonu acıyom samsung yazısının ustunde emrgency die bisey cıkıyo ve öyle kalıyo dahada acılmıyo

    1. Merhaba sizin cihazınızda işletim sistemi kaynaklı sorun var gibi duruyor. Konuda anlatıldığı gibi resetlemeyi deneyin sonuç alamazsanız eğer en yakın samsung yetkili servisi ile iletişime geçin daha ciddi bir sorun olabilir.

  3. merhaba bende galaxy ace var orjinal telefonu kapattım acmaya calıstıgımda kapanup açılıyor kendi kendine ne yapabilirim

  4. mrb benim telefonumu açtığımda samsung glax ace yazisi geliyor sonra geri gidiyo napmam gerek ?

    1. Merhaba konuda anlatıldığı gibi resetleme işlemini deneyebilirsiniz yalnız içindeki tüm bilgileriniz silinir bilginiz olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.