Telefon rehberim silindi !! Numaralarımı nasıl geri getiririm?

Başlıkta bahsetmiş olduğumuz durum sanırım her kullanıcının başına en az bir kere gelmiştir. Bu durum bazen hata ile bazen de heyecan ile gerçeklemiş olabilir. Özellikle hızlıca rehber düzenlemesi yapmak isteyen kullanıcıların bir anlık hataları ile rehberlerinden numaralarının silindiği çok fazla olay yaşanmıştır.

Başınıza rehberinizden numara silinmesi gibi bir durum gelirse sakin üzülmeyin ve panik yapmayın akıllı telefon kullanıcıları için bu sorununda çözümü mevcut. Bu yazımızda size akıllı telefonlarda silinen numaralar nasıl geri getirilir sorusuna yakından bakacağız.

İşte olası bir durumda kullanabileceğiniz silinen numaraları geri getirme yöntemleri!

Yazımızın devamında sizlere hem hem de İOS işletim sistemi için kullanabileceğiniz yöntemleri anlatacağız.  Bu yazımızı okumaya geldiğinize göre başınıza bir daha böyle bir olay gelmesini önlemek için rehber yedekleme servislerine göz atmanızı tavsiye ederim.

Telefonda Silinen Numaraları Geri Getirme

  • Google Kişiler internet sitesini ziyaret edin.
  • Soldaki menüden Kişiler sekmesini seçin.
  • Daha Fazla seçeneğini seçip Kişileri Geri Yükle butonuna tıklayın.

iPhone’da Silinen Numaraları Geri Getirme

  • Ayarlar uygulamasını açın ve iCloud sekmesine girin.
  • Kişiler kutucuğunu kapalı hale getirin.
  • Uyarı ekranı çıkarsa iPhone’umda Tut seçeneğine basın.
  • Kişiler kutucuğunu açık hale getirin.
  • Ardından Birleştir kutucuğuna tıklayın.

Her iki yöntemi uygulayabilmek için hatırlatmamız gereken önemli bir konu da kişi rehberinizin daha öncesinde Gmail ya da iCloud servisi ile yedeklenmiş olması gerekiyor. Eğer daha önce yapmış olduğunuz bir yedekleme yoksa, ne yazık ki rehberinizden sildiğiniz kişiyi kurtarmanız mümkün olmayacaktır.

Ayrıca her iki yöntemde de silinen kişileri kurtarmak için otuz gün süre sınırı yer alıyor. Eğer sildiğiniz kişiyi silmenizin üstünden otuz gün geçti ise, ne yazık ki o kişiyi kurtarma seçeneğiniz bulunmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.