Unutulan Windows Şifresini Sıfırlama…

Merhaba arkadaşlar bugünkü konumuzda Windows şifresi nasıl sıfırlanır bunu anlatacağım.Koyduğunu şifreyi unuttunuz yada bilgisayarınızı ortak kullandığınız kişi sizi kızdırmak için şifrenizi değiştirdi.Bunun içinde format atmak gereksiz diye düşünüyorsanız bu konu tam size göre.Takıldığınız noktalarda bizimle iletişime geçebilirsiniz.Bu işlem için size nler gerekli ilk önce onları belirtelim.Program Windows XP,Vista ve windows 7 de sorunsuz çalışmaktadır.

1-password changer programı (Bu linke tıklayarak indirebilirsiniz.)

2-Şifresi unutulmuş bir bilgisayar

3-Bu işlemi yapabilmek için gerekli cesaret 🙂

4-yaklaşık 4 dakika zaman

Şimdi gelelim yapmamız gerekenlere ilk olarak bu linkteki password changer programını indiriyoruz.Dosya boyutu olarak çok küçük bir programdır.Yaklaşık 2 mb boyutunda olan bu iso dosyasını bir dvd-cd yazma aracı ile boş bir cd ye yada usb deb boot edilebilme özeeliği olan bir pc ye sahipseniz bir Usb belleğe kaydediniz.

Kaydettiğimiz cd yi bilgisayarımıza takıp bilgisayarımızı açalım.Bilgisayarımızı cd den boot etmek üzere ayarlıyalım.Bununla ilgili takıldığınız noktalar varsa iletişim bölümünden ulaşırsanız yardımcı oluruz.Bilgisayarımızı cd den başlattığımızda aşağıdaki bir ekran gelicek.Bu ekranda “1” tuşu ile  “boot with CD-Rom support seçeneğini seçip ENTER tuşuna basıyoruz.

 

 

 

 

 

 

Bir sonraki gelen ekranda ise bizden program ne yapmasını istediğimizi seçmemizi istiyor.Biz unuttuğumuz şifre için Hdd mizi taramasını istiyoruz.Bunun için “2” tuşuna basıp enter dememiz yeterli.

 

 

 

 

 

 

Şimdiki ekranda ise mevcut harddiskimiz içinde şifremizi aramaya devam ediyor.

 

 

 

 

 

 

Tarama işlemi bittiği zaman bize bulduğu harddisk ile ilgili bilgiyi veriyor.Biz burada Enter’e basıp devam ediyoruz.

 

 

 

 

 

 

Şimdi gelen kullanıcı ekranında ise şifresini kaldırmak istediğimiz kullanıcıyı seçmemiz gerekiyor.Bilgisayarınızda tek kullanıcı var ise genelde 2 numaralı kullanıcının şifresini kaldırmamız işimizi görecektir.

 

 

 

 

 

 

Şimdi gelelim şimdiki ekrana bu ekrana ek olarak hiç bir şey yapmamıza gerek yok.Sadece “Y” tuşuna basmamız yeterli.Bu işlemi yaptıktan sonra artık kullanıcıya ait şifre sıfırlanmış olacaktır.

 

 

 

 

 

 

Bilgisayarımızı yeniden başlattığımızda artık bizden şifre istemeyecektir.

Not:Bu işlemi yapmak tamamen kullanıcının sorumluluğundadır.Oluşabilecek herhangi bir sorunda sitemiz sorumlu değildir.

 

One thought on “Unutulan Windows Şifresini Sıfırlama…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.